ضد تعریق

چرا باید از محصولات ضد تعریق استفاده کنیم؟

انسان‌ها ذاتا به بوی خوش کشش دارند و ترجیح می‌دهند و معاشرت با افراد خوشبو برای همه لذت بخش است.  اصلی ترین وسیله برای خوشبویی استفاده از عطر مناسب و با کیفیت است ولی به دلیل سیستم تعریق بدن این روش به تنهایی کافی نخواهد بود. چرا که بوی نامطبوع ناشی از تعریق، با هیچ ادوکلن و خوشبو کننده ای از بین نمی رو...

چرا باید از محصولات ضد تعریق استفاده کنیم؟

انسان‌ها ذاتا به بوی خوش کشش دارند و ترجیح می‌دهند و معاشرت با افراد خوشبو برای همه لذت بخش است.  اصلی ترین وسیله برای خوشبویی استفاده از عطر مناسب و با کیفیت است ولی به دلیل سیستم تعریق بدن این روش به تنهایی کافی نخواهد بود. چرا که بوی نامطبوع ناشی از تعریق، با هیچ ادوکلن و خوشبو کننده ای از بین نمی رود و ممکن است حتی ترکیب آن با عطر رایحه آزار دهنده ای را ایجاد کند. متاسفانه برخی به غلط تصور می‌کنند که بابت برطرف کردن بوی عرق می توان از عطر استفاده کرد. اما استفاده از عطر بعد از تعریق بدن و متصاعد شدن بوی عرق تغییری ایجاد نمی کند؛ بنابراین همیشه قبل از آن که به خوشبو شدن به واسطه عطر بیاندیشیم بهتر است در کنار استحمام و رعایت بهداشت با استفاده از دئودورانت یا همان اسپری ضد تعریق و رول ضد عرق زنانه یا مردانه از بوجود آمدن بوی نامطبوع جلوگیری کنیم تا بتوانیم تاثیر عطرهای خوشبو را احساس کنیم. بهترین زمان استفاده از محصولات ضد تعریق برای زیر بغل دقیقا پس از استحمام است.

انواع محصولات ضد تعریق زنانه و مردانه

عرق کردن یک روند طبیعی بدن انسان است که برای تمام افراد اتفاق می افتد و مطلقا ایرادی ندارد. این فرآیند طبیعی مفید باعث متعادل شدن دمای بدن می شود؛ متاسفانه این فرآیند بوی نامطبوعی دارد و اگر با استفاده ازمحصولات ضد تعریق زنانه و مردانه کنترل شود حس بهتری برای خود شما ایجاد کرده و باعث رنجش و فاصله گرفتن اطرافیان از شما نمی شود.
سه گروه دئودورانت یا اسپری ضد تعریق، رول ضد عرق و استیکی یا صابونی تنها محصولات ضد عرق زیر بغل هستند. تقسیم کلی رول ضد تعریق و اسپری ضد عرق مردانه و زنانه در وهله اول به نوع جنسیت و اندازه بدن بستگی دارد.

رول‌های ضد تعریق و اسپری زیربغل مردانه با توجه به سوخت و ساز بیشتر بدن مردان و درشتی ابعاد بدن آنها نسبت به زنان با ماند گاری بیش تر و رایحه تند تر تولید می‌شود.

دئودورانت های زنانه هم با ماندگاری بالا ولی با رایحه های ملایم تر و لطیف تر روانه بازار می شوند. در نظر داشته باشید که تفاوت دئودورانت مردانه و زنانه فقط در نوع رایحه و ماندگاری آن است و هیچ تفاوتی در ترکیبات شیمیایی اسپری زبر بغل مردانه و زنانه وجود ندارد؛ اما تفاوتی که بین دئودورانت و رول ضد عرق وجود دارد نحوه عملکردشان است. اسپری ضد تعریق بیشتر باعث خوشبو شدن و جلوگیری از بوی نامطبوع می شود در مقابل رول ضد عرق و استیکی تا حدودی برای کوتاه مدت جلوی عرق کردن را گرفته ضمن اینکه بوی عرق را تا حدود زیادی کاهش می دهد. در نهایت می توان گفت هر دو مانع بوی آزار دهنده تعریق می شوند و انتخاب هر کدام از این ضد تعریق ها به سلیقه و سپس انتظار شما از این محصولات بستگی دارد.

معروف ترین برندهای ضد تعریق موجود در بازار ایران

تنوع مختلفی از اسپری های ضد تعریق و رول ضد عرق زنانه و مردانه در بازار وجود دارد. به ویژه در فصول گرم خاص تابستان که تقاضا برای خرید این محصولات ضد تعریق بیش تر می شود؛ ولی سر دمداران تولید کننده این محصولات ضد عرق زنانه و مردانه برندهای همچون رکسونا، لورآل، نیوآ، داو، شون و کلیون هستند که طی سالیان متمادی با تولید بهترین محصولات ضد تعریق اعتماد مشتریان را کسب کرده اند.

در حال حاضر برندهای زیادی در حوزه تولید محصولات ضد تعریق فعالیت دارند که  برخی از آن ها عبارتند از: استایکس، نیوآ، شون، اسکلاره، مای، رکسونا، کامان، کلیون، مالیزیا، الداسپایس، سینره، دالیا، نایس پاپت، لورآل، فا، باباریا، والانسیف ژیلت، اکس، کالیستا، لامینین، داو، گارنیه، نئودرم، پرستیژ، جنتالین، آدیداس، هیدرودرم، دیوایز، طلسم، کیووی، دپی، سودا، انستیتو اسپانول، اینستا، آنیکا، سورینت، بی کی، هشت در چهار، ایموشن، ایو روشه، داما، ساویز، ناک، میراکل، ریلکس وان، بیول، جی ام، زیکلاس مد، پانی دراگ، فوراور لیوینگ پروداکتس، کلوین کلاین؛ لاگوست، اوریاژ، ویشی، مرسدس بنز، بادی کر، هوگوباس، امپر، آرت دکو، ریو کالکشن، گود ورچو، شی، موسویتال، نوباراکس، بال آ، اکو، سیمفونی، داویدف، اوریفلیم، روژه کاوایس، آلسینا، ژوونا، ویتامول، دکلره، بلید، نوکس، لاکتویت، آگرادو، رالف لورن، بورژوآ، فارماسی، تیری موگلر، فراری، مون بلان، بالدسارینی، ورساچه، پاکورابان، فیلا، اس پی پی سی پاریس بلو، لاریکیت، آون، اسنوناس، دانهیل، فندی، کارولینا هررا، ژوپ، دیسکوارد، ایو سن لوران، کنت کول، بلزا، جیورجی، سدیوس، کریشن لامیس، بادی لاکچری، هاروست، بورن تو بایو، آمبرلا، سکرت، درایسول، هیاهو، لابورن، ژینووا، هیلدابیوت، رینوزیت، فیکورس، فلینی، اسکاتس، عطرآگین، انشور بوسوم، روت، بی کی، تادو، رندل، رکورد، ویسل، بادی شاپ، 121، سیمپل، اس پی ان دی، وازلین، آرکیا، گرادو، بس اند بادی ورکز، بنوید، لابراتوار نلا، انشور هاینس، راتا بیوتی، کریسمس، اسپید استیک، فرش فیل، ویکتوریا سکرت، زاناکس، نیولاک سیل، نومیس مد، رایت گارد، تکسو، اریس، ویشکا، اس وی آر، بیژن، پرووا، لویی ویدمر، سکو، تلما، انس، ملگاچو، آیس من، پادینا، میکاوین

بیشتر

ضد تعریق یک محصول وجود دارد.

زیرشاخه ها

 • اسپری ضد تعریق

  اسپری ضد تعریق چیست؟

  برای جلوگیری از عرق کردن و ایجاد بوی بد بدن، محصولات مختلفی طراحی و تولید شده است. یکی از این محصولات، اسپری ضد تعریق است. اسپری ضد تعریق کارکردی مشابه مام دارد و رطوبت ناحیه زیر بغل را کاهش می‌دهد. استفاده از این محصول بسیار راحت است و می‌توان در موقعیت‎های مختلف از آنها استفاده کرد. این دسته از محصولات  علاوه بر جلوگیری از تعریق، رایحه‌ی خوشایندی دارند و از اسانس های مختلفی برای ایجاد تنوع در رایحه آن‌ها استفاده می‌شود. اسپری ضد تعریق تنها برای فصل تابستان نیست. فصل سرد نیز با لباس‌های گرم و ضخیم رطوبت سطحی پوست را بالا می‌برد و موجب گرما و تعریق می‌شود. بنابراین تنها یک اسپری ضد تعریق است که می‌تواند بدن شما را خوشبو و پرنشاط نگه دارد.

  انواع اسپری ضد تعریق

  اسپری زنانه: اسپری ضد تعریق زنانه برای افرادی که از تماس مام یا استیک ضد تعریق به بدن خود احساس خوبی ندارند، مناسب است. عدم استفاده از الکل در فرمولاسیون اسپری، ماندگاری آنها را افزایش می‌دهد و مانع خشکی پوست می‌شود.
  اسپری مردانه: اسپری ضد تعریق مردانه، با ایجاد رایحه‌ی عالی، حس خوبی در افراد به وجود می‌آورد و میزان تعریق پوست را تنظیم می‌کند. این محصولات کاملا با پوست سازگار بوده و تا 48 ساعت ماندگاری دارند.

  برندهای تولید کننده اسپری ضد تعریق

  وقتی صحبت از محصولات بهداشتی ضد تعریق می‌شود، برندهای رکسونا (Rexona)، نیوا (Nivea) و داو (Dove) با قدرت خودنمایی می‌کنند. شما می‌توانید هریک از این محصولات را  در مدل‌های زنانه و مردانه با رایحه‌های دوست داشتنی و خوشبو تهیه کنید. از دیگر برندهای پرطرفدار اسپری ضد تعریق می‌توان به آدیداس (Adidas)، لورال (LOreal) و اکس (Axe) اشاره کرد. اسپری رکسونا مدل Invisible، اسپری نیوآ مدل Black & White Invisible Clear و اسپری داو مدل Go Fresh از جمله محصولات پرفروش ضد تعریق به شمار می‌آیند.